Egiptus

Talvistest sihtkohtadest Egiptus on üks enimkülastatumaid. Kauni ranna, siniste vete ja kuumade ilmadega meelitab Egiptus reisisõpru maailma eri nurkadest.  Lisaks on tegu väga ajaloolise piirkonnaga ning seega on palju avastamist ka kõigile ajaloosõpradele. Võimalik on valida kahe sihtkoha vahel: Hurghada ja Sharm el Sheikh.

Hurghada on linn Egiptuses Punase mere rannikul, Punase mere provintsi halduskeskus. Hurghada on Egiptuse Punase mere äärsetest linnadest suuruselt teine ja turismikeskusena tähtsaim. Hurghada jaguneb kolmeks põhiliseks linnaosaks. Kindlasti väärib külastamist El Dahar ehk vanalinn, kus asuvad linna suurim turg, postkontor ja kaugliinide bussijaam. Ülejäänud kaks linnaosa on rikaste linnaosa El Memsha ning hotelliderohke Sakkala. Linna teenindab Hurghada rahvusvaheline lennujaam, millel on plaanipärane lennuühendus Kairoga ja otseühendus ka paljude Euroopa linnadega.

Turismimekaks nimetatud Sharm el Sheikh asub Siinai poolsaare lõunatipus ja on ideaalne paik ranna-puhkuseks ning meelelahutusteks. Nagu teisteski Punase mere äärsetes kuurortides on ka Sharm el Sheikhis võimalik päevitada ja supelda aastaringselt. Kristallselge merevee temperatuur on keskmiselt +24 kraadi. Siinai poolsaare rannikul on maailma kauneimaks korallriffidega alaks peetav Ras Mohammedi merekaitseala, mida saab kuurortist lihtsasti külastada. Vanas Sharmis on turg, mis kutsub kõiki huvilisi oma võõrapäraste kaupadega, kohalike restoranidega ja tõelise Idamaa tundega.

  KESKMINE ÕHUTEMP. JAANUARIS

23-24°C

  KESKMINE VEETEMP. JAANUARIS

24-25°C

  REISIPERIOOD

oktoober-aprill

 

 Kanaari saared

Atlandi ookeanis asuv Kanaari saarestik on üks populaarsemaid talvesihtkohti – saarestikku külastab aastas enam kui 8 miljonit turisti. Kanaari saared võluvad külastajaid soojade ilmade, siniste vete ja kaunite randadega. Saarestik koosneb 7 suuremast ja 6 väiksemast saarest, millest kõigil on oma nägu ja iseloom. Meie aga pakume reisimisvõimalust kuulsaimale neist Tenerifele.

Kanaari saarte populaarseim ja suurim saar Tenerife pakub tegevust nii täiskasvanutele kui ka lastele. Päikeseline ranna-puhkus, põnev ööelu ja rohked matkavõimalused ei jäta kedagi igavlema. Lastega võib aga külastada mõnda Tenerife rohketest veeparkidest või Loro Parki, mis on saarestiku armastatuim looduspark. Tenerifel asub ka Kanaari saarestiku pealinn Santa Cruz, kus saab lisaks rannapuhkusele nautida ka linnamöllu. Santa Cruz võlub külastajaid kauni vanalinna ning heade ostuvõimalustega.

 

Igal aastal veebruaris muutub Santa Cruz glamuurseks pidustuste pealinnaks. Toimub suurejooneline karneval, mis on oma meeleolukuse ja populaarsusega teisel kohal maailmas peale Rio de Janeiro karnevali. Tenerife karnevali on peetud 15. sajandist ning karnevali moto “Iga karneval on erinev” on järgitud pingsalt – iga aasta on peol uus teema. Pidustuste raames toimuvad karnevali kuninganna valimise gala, hulga kostüümiparaade tänavatel erinevatel päevadel ja muusika- ja tantsuüritused.

  KESKMINE ÕHUTEMP. JAANUARIS

19-20°C

  KESKMINE VEETEMP. JAANUARIS

19-20°C

  REISIPERIOOD

oktoober-aprill

Araabia Ühendemiraadid

Teine populaarne talvine sihtkoht on Araabia Ühendemiraadid, üks rikkamaid riike maailmas. Kuigi selle rajamisest on möödunud umbes 50 aastat, on Araabia Ühendemiraatidel õnnestunud selle lühikese ajaga saavutada maailma mastaabis väga stabiilne positsioon. Riik asub Pärsia ja Omaani lahe rannikul, kus asuvad Lähis-Ida kõige erinevamad loodusmaastikud: liiva- ja liiva-kivikõrbed, värvilised mäed ning suurepärased liivarannad.

Kuigi riigina on AÜE noor, on endistelt Pärsia aladelt leitud ajaloolisi tööriistu, mis pärinevad enam kui saja tuhande aasta tagustest aegadest. Ajaloolise mineviku kontrastiks on tänapäeval AÜE tuntud aga futuristlike pilvelõhkujate poolest.

Dubai on Ühendemiraatide suurim linn, mis on tuntud oma tehissarte, rikaste šeikide ja traditsiooniliste moslemite kogukondade tõttu. Pilvelõhkujatest pakatavas linnas on võimalik nautida kirevat linnamelu, kuid ka mõnusat rannapuhkust. Dubais asub teiste hulgas ka maailma kuulsaim pilvelõhkuja Burj Khalifa, mis on tuntud maailma kiiremate liftide tõttu. Lisaks asub seal maailma kõrgeim restoran, mis asub lausa 122. korrusel.

  KESKMINE ÕHUTEMP. JAANUARIS

19-20°C

  KESKMINE VEETEMP. JAANUARIS

19-20°C

  REISIPERIOOD

oktoober-aprill

Suusareisid

Suusapuhkuse veetmiseks on palju erinevaid võimalusi – kes valib nõlvade kõrguse, kes after-ski taseme, kes sihtkoha kauguse järgi. Selle tõttu pakume suusareisi kahte sihtkohta: Itaalia alpid ja Prantsusmaa alpid.

Itaalia alpide suusarajad meelitavad kohale iga tasemega suusa- ja lumelauasõpru. Lisaks võimsatele nõlvadele, meelitab reisijaid Itaaliasse ka maitsev köök ja sõbralikud inimesed. Itaalia kultuur ja ajalugu pakub palju põnevat ka neile, kes ainult spordiga tegeleda ei jaksa. Ärge magage maha põnevat võimalust, kuna lühike reisiperiood kestab vaid veebruari lõpust märtsi keskpaigani!

Alpi mäestiku vormid suurenevad just Prantsusmaa suunas, kulmineerudes Mont Blanciga. Seetõttu on Prantsusmaal kõrgused suuremad ja rajad pikemad kui Austrias. Prantsusmaa radade keskmine pikkus ulatub 4-5 km piirile, Austrias on see näitaja ca 2-3 km. Rajad on laiad, avarad ja hingematvalt ilusa panoraamiga, pakkudes paremat radade valikut nii algajaile kui ka tippekspertidele.

  KESKMINE ÕHUTEMP. VEEBRUARIS

4-5°C

  REISIPERIOOD

jaanuar-märts