Türgi

Euroopa ja Aasia piiril asuv Türgi on eestlaste seas populaarseim suvine sihtkoht. Rikkalik köök, soojad ilmad ja põnev ajalugu teevad Türgist suurepärase reisisihtkoha. Türgi pakub vaba aja veetmise võimalusi igale maitsele: rafting, massaaž, meelelahutusüritused ning muidugi kaunis rand. Lisaks paistab Türgi silma suure kuurortide valiku tõttu.

Kemer on Antalya kesklinnast 42 km kaugusel asuv väikelinn, mida kaunistavad männimetsad ning kristallselge vesi. Kuurorti ümbritsevad oliivipuud ja maalilised palmiistandused. Kemeri jahisadam on üks suurimaid Türgis, kuhu mahub kuni 180 täisvarustusega laeva, mis teeb Kemeri populaarseks lainelaudurite ja teiste veespordisõprade seas.

Alanya paikneb Tauruse mägede nõlval. Pehme lähistroopiline kliima, kaunis sadam, valge liivaga rannad ja kristallselge vesi on Alanya tunnusmärkideks. Alanya on kuulus eelkõige oma kaljuse mäeharja poolest, mille tippu ehib 13. sajandil ehitatud kindlus. Alanya Kalesi nimelisest kindlusest avanevad kaunid vaatad nii päevasele kui ka öisele linnale.

  KESKMINE ÕHUTEMP. JUULIS

32-34°C

  KESKMINE VEETEMP. JUULIS

24-25°C

  REISIPERIOOD

aprill-november

Bulgaaria

Bulgaaria trumbiks on kaunis rannajoon ning väga odavad hinnad. See on teinud Bulgaariast paljude Euroopa riikide turistide lemmik-paiga. Pakume lende kahte suurimasse kuurortlinna: Golden Sands ja Sunny Beach.

Bulgaaria kuulsaim ja populaarseim puhkusepaik on Golden Sands. See kuurortlinn asub Varnast 18 km kaugusel põhjas, Musta mere rannikul. Siinne peene kollase liivaga mererand on 3,5 km pikk ja kohati koguni kuni 100 m laiune. Merevesi on selge ja puhas. Golden Sandsi territooriumil on 17 mineraalvee-basseini ning lisaks ka mitu tervisekeskust, kus pakutakse erinevaid taastusraviteenuseid. Rannamõnudele pakuvad vaheldust head tenniseväljakud, kasiino, ratsutamisväljak koos ratsutamiskooliga, keegliklubi ning minigolfi- ja rannavõrkpalliväljakud. Muidugi leidub tegevust ka veespordisõpradele!

Sunny Beach on vaieldamatult Bulgaaria Musta mere äärse rannikuala suurim ja elavaim kuurort, mis paistab silma hea kvaliteediga teenuste ja sõbraliku atmosfääri poolest. Sunny Beach asub 35 km Burgasest põhja pool ning Varna lennujaamast 100 km kaugusel. Luksuslik merekuurort, mis asub kaunite liivarandadega ääristatud maalilises lahes. Avara rannajoone pikkus ulatub kilomeetrini, laius 80 meetrini. Päikeserannast vähem kui 5 km kaugusele jääb Nessebar.

Nessebar on iidne Euroopa linn, mis rajati üle kolme tuhande aasta tagasi Musta mere väikesele kaljusele poolsaarele. Linn kuulub terviklikult UNESCO maailmapärandite nimekirja. Nessebar iseloomustab kaunis ajalooline arhitektuur ja maalilised kitsad tänavad.

  KESKMINE ÕHUTEMP. JUUNIS

21-23°C

  KESKMINE VEETEMP. JUUNIS

19-20°C

  REISIPERIOOD

mai-september

Kreeka

Kreeka on kõigist suvistest sihtkohtadest üks mitmekesisemaid – erinevaid kuurorte, linnasid ja saari on külastamiseks üksjagu. Enam kui 5000 aasta pikkuse ajaloo ning kauni rannajoonega pakub Kreeka tegevust erinevate eelistustega külastajatele. Kaunid matkarajad, maalilised linnakesed, puhas rand ja külluslik köök teevad Kreekast suurepärase reisisihtkoha. Pakume reise järgnevatesse punktidesse: Heraklion (Kreeta), Rhodos, Korfu, Halkidiki, Thessaloniki ja Zakynthos.

Üks Kreeka armastatuimaid turismipunkte on Kreeka suurim saar Kreeta. Kreeta asub Eugeuse mere lõuna osas, kus ristusid kolme maailmajao (Euroopa, Aasia ja Aafrika) kaubateed. Kreeta on kõigi jumalate Zeusi sünnimaa, mille tõttu leidub seal palju ja müüte, rikkalikku ajalugu ning kultuurimälestisi. Üks Kreeta tuntuimad vaatamisväärsusi on mütoloogilised Knossose vaaremed.

Korfut peetakse üheks ilusaimaks ja rohelisemaks Kreeka saareks. Lopsakas rohelus ja kristallsinine vesi teevad Korfust ühe looduskauneima reisisihtkoha. Vaatamata oma silmapaistmatule suurusele pakub Korfu tegevust iga maitsega külastajale. Näiteks võib seal nautida klassikalist rannapuhkust, matkata mägedes ja oliivisaludes või kogeda linnamelu saare pealinnas Kerkyras.

 

  KESKMINE ÕHUTEMP. JUUNIS

26-28°C

  KESKMINE VEETEMP. JUUNIS

22-24°C

  REISIPERIOOD

märts-oktoober

Hispaania

Hispaania on reisisõprade suur lemmik – aastas külastab seda värvikat riiki enam kui 48 miljonit turisti! Värvikirev Hispaania meelitab oma rikkaliku köögi, sõbralike inimeste ja sooja kliimaga turiste üle kogu maailma. Kindlasti sobib Hispaania kultuuri-sõpradele, kuna küllusliku ajalooga riigis on elanud läbi aja väga mitmed rahvad, kuid Hispaania pakub suurepäraseid võimalusi ka rannapuhkuseks. Meie abiga saate reisida Barcelonasse ja teda ümbritsevatesse kuurortitesse ning Mallorcale.

Mallorca on tuntud oma kaunite randade ja kristallselge merevee tõttu. Saarel leidub palju maalilisi lahesoppe, kus saab rahulikult puhata ja päikest nautida. Lisaks on saarel mitmeid matka- ja jalgrattamatka võimalusi. Õhtuti võib aga saare pealinnas Palma de Mallorcas nautida suurepäraseid ostuvõimalusi ja põnevat ööelu.

Hispaania arhitektuuri- ja kultuuripealinna Barcelonat peetakse õigustatult Euroopa üheks kauneimaks. Barcelonas on esindatud kõik, mida hinnatakse Hispaania juures: maitsev köök, põnev kultuur, värvikirev linnapilt ja erakordselt sõnbralikud inimesed. Barcelona on ennekõike tuntud oma ebatavalise sürrealistliku juugendstiilis arhitektuuri tõttu, mida mujal maailmas väga tihti ei kohta. Lisaks paikneb Barcelona ümbruses mitmeid kuurortlinnu, kus saab nautida sooja merd ja kaunist randa.

  KESKMINE ÕHUTEMP. MAIS

24-25°C

  KESKMINE VEETEMP. MAIS

16-20°C

  REISIPERIOOD

mai-juuni

Portugal

Portugali defineerib tema peaaegu 1800 km pikkune rannajoon – kõik, alustades riigi ajalooga ja lõpetades köögiga, on seotud merega. Nendele, kes armastavad mereande, on on Portugal lausa paradiis! Portugal sobib hästi nii kultuuri- kui ka rannareisiks.

Faro on Portugali rannikul asuvatest linnadest kõige suurem. Linnas on palju suurepäraseid poode, restorane ning baare, teatreid ja galeriisid. Muidugi ei saa unustada ka liivarandasid ning kaunist vanalinna. Faros käib pidevalt ka vilgas ööelu, nii et tegevust leidub igas vanuses külastajatele.

 

 

 

  KESKMINE ÕHUTEMP. SEPTEMBRIS

26-28°C

  KESKMINE VEETEMP. SEPTEMBRIS

21-22°C

  REISIPERIOOD

september-oktoober

Küpros

Küpros on tänu oma kirevale ajaloole väga huvitav reisisihtkoht. Tihedalt seotuna Kreekaga pakatab ka Küpros ajaloolistest vaatamisväärsustest ja põnevast mütoloogiast. Näiteks peetakse Vana-Kreeka mütoloogias Küprost ilujumalanna Aphrodite sünni-paigaks. Kürpos paistab silma ka kauni looduse poolest. Saarel leidub rohkelt matkaradu – seigelda saab Troodose mägedes või kohalikes oliivisaludes. Avastamist väärib ka Nicosia vanalinn.

Pakume reisipakette lennuga lõunarannikul asuvasse Larnacasse!

 
 
  KESKMINE ÕHUTEMP. MAIS

26-28°C

  KESKMINE VEETEMP. MAIS

20-21°C

  REISIPERIOOD

mai-juuni, september-oktoober