Tai

Eksootilised reisid Taisse on ülipopulaarsed. Tai on tuntud kui riik, milles ükski turist kunagi ei pettu. Selles imelises kuningriigis leidub budistlikke templeid, eksootilisi loomi, tähelepanuväärseid saari ja kauneid randu. Riigil on põnev ajalugu ning ainulaadne kultuur, mille lahutamatuks osaks on isuäratav toit ja naudingut pakkuv massaažipraktika, kuid lisaks ka kaasaegne pealinn ja sõbralikud inimesed, kelles kehastub Tai kui naeratustemaa maine.

Tai rahaühik on baat, kuid see ei ole enamasti probleemiks. Tais aktsepteeritakse rahvusvahelisi krediitkaarte ning ATM sularaha-automaate leidub küllalt. Samuti aktsepteeritakse paljudes kohtades dollareid. Alates 2014 aastast on Eesti passiga reisijale Tai külastamine  viisavaba turismireisi korral kuni 30 päeva.

 

 Enamik reisid sisaldavad lendu Bangkoki, kust edasi saab bussiga lähedalasuvasse Pattaya kuurortisse või kaunile Koh Chang saarelee. Samuti on võimalik lennata siselennuga Phuketi poolsaarele. Olemas on ka mitmeid kombineeritud variante. Tai on tuntud kui riik, milles ükski turist kunagi ei pettu.

 

  KESKMINE ÕHUTEMP. JAANUARIS

27-28°C

  KESKMINE VEETEMP. JAANUARIS

26-27°C

  REISIPERIOOD

oktoober-märts

Vietnam

Vietnam on Kagu-Aasia sihtkohtade avastamata pärl – valge liivaga rannad, erksinine meri ning ainulaadne kultuur ootavad avastamist. Riigi värvikirev kultuur ja aastatepikkused traditsioonid teevad Vietnamist tohutult põneva reisisihtkoha. Pakume lendusid Ho Chi Minh linna, mida tuntakse Vietnami ühe kaasaegseima linnana. Linna ümbruses leidub ka rohkelt lopsakat loodust, kõrgeid mägesid, riisiterasse ja avaraid oolongi tee istandusi. Lisaks on  Vietnami köök üks põnevamaid maailmas, mida rikastavad värsked puuviljad ja mereannid.

 

 

  KESKMINE ÕHUTEMP. VEEBRUARIS

27-28°C

  KESKMINE VEETEMP. VEEBRUARIS

25-26°C

  REISIPERIOOD

detsember-märts

Indoneesia

India ookeani populaarseim saar Bali on võtnud turiste vastu juba 10 aastat. Saare maastiku mitmekesisus, Indoneesia traditsioonid ja aktiivse puhkuse veetmise viisid ei jäta kedagi külmaks.  Avastage Hindu templeid, vulkaanilist maastiku, terass-riisipõlde, džungleid ning saage osa kohalike tseremooniatest.  Puhkus troopilisel Balil sobib nii peredele, sõpradele kui ka paaridele romantiliseks sihtkohaks.

 

 

  KESKMINE ÕHUTEMP. APRILLIS

27-29°C

  KESKMINE VEETEMP. JAANUARIS

27-28°C

  REISIPERIOOD

märts – juuli

Sri Lanka

Sri Lanka on Indiast idas asuv saar, mis on lähimas punktist India rannikust vaid 55 km kaugusel. Endise Briti kolooniana on Sri Lankal segunenud mitmed erinevad kultuurid. Saar on tuntud oma roheluse ja kauni looduse tõttu. Erinevad maastikuvormid, elav metsaelustik ning mitmed kaunid looduspargid teevad saarest suurepärase sihtkoha loodusesõpradele. Lisaks on Sri Lanka pungil Tseiloni tee istandustest – Sri Lanka on üks maailma suurimaid teetootjaid. Eksootilised reisid sellele saarele sobivad suurepäraselt nii rannaarmastajatele kui ka seiklejatele ja matkasõpradele.

 

 
 
  KESKMINE ÕHUTEMP. JAANUARIS

26-27°C

  KESKMINE VEETEMP. JAANUARIS

27-28°C

  REISIPERIOOD

detsember-märts

Tuneesia

Tuneesia – riik, kus saate avastada kunagise võimsaima linna Kartaago varemeid või seigelda Sahara kõrbesafaril. Aafrika põhjapoolseim riik Tuneesia on esmakordselt jõudnud eestlaste turule ning ootab avastamist. Tuneesias on segunenud klassikaline Araabia kultuur ning koloniaalaegne Prantsusmaa pärand. Djerba on Tuneesia suurim saar ja lõunapoolseim kuurordiala, mida hellitab Vahemere kliima oma päikeseliste päevade ja soojaga. Saart kutsutakese ka Tuneesia Tahitiks.

 

 

  KESKMINE ÕHUTEMP. OKTOOBRIS

20-24°C

  KESKMINE VEETEMP. OKTOOBRIS

22-26°C

  REISIPERIOOD

oktoober-november

Seišellid

Seišellide saared on nagu pärlikee India ookeanis. Rikkalikku loodusega õnnistatud Seišellide saarestik on paradiis looduse mitmekesisusega tutvumiseks. Saarel kasvavad saareriigile omaseid palmiliike, üle 250 linnuliigi ja hulgaliselt muud mereelustikku, mida ei leia kusagilt mujalt. Eksootilised reisid Seišellide saartele sobivad perfektselt romantiliseks puhkuseks – nautige koos lõputuid rande ja pastelsetes toonides päikeseloojanguid.

 

 

  KESKMINE ÕHUTEMP. MAIS

27-29°C

  KESKMINE VEETEMP. MAIS

28-30°C

  REISIPERIOOD

märts – juuni

Kuuba

Kuuba on riik, kus aeg on justkui seisma jäänud. Koloniaalaegsete ehitiste vahel vuravad stiilsed eelmise sajandi Ameerika autod, tänavad kajavad rütmikast muusikast. Kaunis rannajoon meelitab oma valgete liivade ja selge sinise veega. Värsked puuviljad ja mereannid, vürtsikad hispaaniapärased road ja Kuuba tuline rumm – Kuuba toidus peegeldub hästi tõeline Kuuba vaim. Saar on tuntud ka oma tubakapõldude poolest, kust pärinevad maailma-kuulsad Kuuba sigarid.

 

 

  KESKMINE ÕHUTEMP. JAANUARIS

22-24°C

  KESKMINE VEETEMP. JAANUARIS

25-26°C

  REISIPERIOOD

detsember-märts