Facebook

Peterburi reisid


Rühmareiside korraldamine Peterburi ja teistesse Venemaa linnadesse
on Fromte Travelile omane juba firma algusaastatest peale. Olulist kohta omavad õpilas- ja üliõpilasgrupid, kuid reisile võib minna ükskõik milline vähemalt 16-pealine seltskond. Reisi kuupäev ja kava valitakse just Teie rühma soovidest lähtuvalt, kuid erinevate näidiskavadega võib tutvuda meie reisikalendris.
 

Pikaajaline Venemaa pealinn asutati 1703. aastal, mis teeb Peterburist ühe Euroopa noorima suur-
linna. Sellegi poolest on tegu kauni arhitektuuri ning väga kireva kultuurieluga linnaga, kus leidub tegevust nii kunsti-, teatri- kui ka ajaloohuvilisele. Muuhulgas võib külastada Verelunastuse kirikut, Peeter-Pauli kindlust ning Iisaku katedraali, mille näol on tegu suurima õigeuskliku basiilikaga maailmas. Põnevust pakub Eestile vaieldamatult lähim nii suure kuulsuse ja mastaabiga kunstigalerii Ermitaaž.

Ermitaaž on 1852. aastal asutatud kunstigalerii, kus on esindatud ülemaailmse kuulsusega autorite teoseid, nende hulgas leidub Leonardo da Vinci, Caravaggio, Raphaeli, Tiziani, Rembrandti ja paljude teiste kuulsate kunstnike maale. Suur osa näitusest paikneb endises Vene keisrite Talvepalees (ülal),
mis on juba iseenesest kunstiteos.

Ermitaaži kogu ei paikne aga üksnes ühes hoones. Viimastel aastatel sai renoveeritud endine peastaabi hoone, kus nüüdseks on hoiul märkimisväärne kogus viimaste sajandite tuntuimate autorite teoseid (vasakul). Uus peastaabi hoone sisaldab endas teiste hulgas ka selliste kuulsate autorite teoseid nagu Claude Monet, Vincent van Gogh, Pablo Picasso, Henri Matisse ja Pierre-Auguste Renoir.

Kevadel ja suvel pakub suurt rõõmu Peterburi külje all paiknev Venemaa oma Versailles - Peterhof (keskel). Tegu on kauni barokk-stiilis pargikompleksiga, kus paikneb enam kui 170 purskkaevu. Teiste hulgas väärivad imetlust Malelaud, Suur kaskaad ja selle juurde kuuluv Samsoni purskkaev. Peterhofi
kõrval väärivad külastamist ka teised Peterburi linna ümbritesvad palee- ja pargiansamblid, nende hulgas Tsarskoe Selo, Pavlovsk, Gatšina ja Oranienbaum.

Kindlasti on vaatamist väärt ka endine mereväebaas Kroonlinn, mis sai tuntuks tänu rohketele uuendustele laevaehituse ja meresõjanduse vallas. Lisaks on oluliseks vaatamisväärsuseks 1913. aastal merel hukkunute auks püstitatud ainulaadne Merekirik (paremal), mis renoveeriti ja avati
taas külastajatele täpselt sajand hiljem - 2013. aastal. 

                 

 

Küsimuste korral võtke ühendust See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. !