Facebook

Peloponnesos

Peloponnesose poolsaar on väärt reisisihtkoht, olenemata sellest, kas eelistate rannapuhkust, matkamist, sportimist või ajaloo- ja kultuuriringreisi. Poolsaarel leidub rikkalikult mälestisi, mis annavad aimu kirjust ajaloost. Siin asuvad arheoloogilised vaatamisväärsused nagu iidsete linnade Olympia, Epidauruse, Mükeene ja Tiryntha varemed. Kõikjal leidub bütsantsi kirikuid, ainulaadseid asulakohti ja imetlusväärseid kindlusi.

Vaatamisväärsusi pakub ka loodus – siin on maalilised mäed, metsad ja jõed, mereäärsed koopad ja kaunid rannad – läänerannikul lauged ja liivased, idarannikul kaljused ja ligipääsmatud. Seega pole ime, et Peloponnesosele saabub eriti just suvekuudel reisihuvilisi kõikjalt maailmast.

Inimesed asusid Peloponnesosele elama umbes 100 000 aastat eKr. Kreeka tsivilisatsiooni juured ulatuvad vaseaega ning alates 2000 a eKr võib juba rääkida siin elavatest esimestest kreeklastest. Aastal 1200 eKr saabusid Peloponnesosele doorlased ja aitoollased, kes rajasid Korinthose, Argose ja Sparta. Olympias peeti iga nelja aasta järel mänge, kuhu tulid kokku atleedid kõikjalt Kreekast.

Peloponnesose poolsaare suurim linn asub Ahhaia maakonnas ja kannab nime Patra. Seda piirkonda iseloomustavad erakordsed mäed ja rannikumaastik. Siin paiknevad Panachaiko, Helmose ja Erymanthose mäetipud ning Korinthose lahe ümbruse kõige kaunimad liivarannad. Ahhaia on poolsaare üks rikkalikema ajaloopärandiga piirkondi ja ühtlasi Kreeka merevärav Lääne-Euroopasse.

Reisiperiood: mai-juuni, september-oktoober

Stardihinnad septembrikuu väljumistele Peloponnessosele! Kõik hinnad kehtivad ühele inimesele kaheses (DBL) toas:

Apollo 2* Ilma toitlustamiseta 414 €
Chryssi Akti 3* Hommikusöögid 475 €
Yria 2* Hommikusöögid 479 €
Strada Marina 3* Hommikusöögid 535 €
Astir Beach 3* Hommikusöögid 599 €
Park Hotel & SPA 4* Hommikusöögid 605 €
Astir Palace 4-* Hommikusöögid 629 €
Strada Marina 3* Hommiku- ja õhtusöögid 659 €
Gerakas Belvedere Luxury suites 4* Hommikusöögid 665 €
Karras 4-* Kõik hinnas 689 €
Tsilivi Admiral 3* Kõik hinnas 745 €
Mediterranean Beach Resort 5* Hommiku- ja õhtusöögid 819 €

 


Küsige teisi väljumisi See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. !